Avukatların yakılma girişimini şiddetle kınıyoruz! Avukatların yakılma girişimini şiddetle kınıyoruz!

Belediye Meclis kararı ile konulan ancak eski AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, tarafından kaldırılan resimler, göreve gelen Belediye Başkanı Ümit Uzun tarafından tekrar yerine asıldı. 

Zonguldak Merkez İlçe'ye bağlı  Elvanpazarcık Belediyesi’nde uzun zamandır tartışmalara neden olan Belediye’nin kurucu üye resimleri 13 yıl sonra Elvanpazarcık Belediye Başkanı Ümit Uzun’un talimatıyla Meclis Salonu'na yeniden asıldı. 

Elvanpazarcık Belde Belediyesi kurucu üyelerinden Fikret Zaman, fotoğrafları kaldıran eski Belediye Başkanı Hüseyin Uzun’a  hakkını helal etmediğini açıkladı. 

Resimleri yeniden Belediye Meclis Salonu'na asılan Kazım Bostancı, Ali Rıza Şeker ve Fikret Zaman, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Ümit Uzun’a teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.
Elvanpazarcık Belediye Başkanı Ümit Uzun, Belediyenin kurucu üyeleri Kazım Bostancı, Ali Rıza Şeker ve Fikret Zaman’a teşekkür ederek plaket verdi. 

Elvanpazarcık belde Belediyesi kurucu üyelerinden Fikret Zaman, yaptığı açıklamada "Başkanımız vefa örneğini gösterdi. Vefalı davrandı. Çünkü bu belediyenin kurucusu bizleriz. Buradaki belediye başkanları bugün seçilir, yarın bir başkası seçilir. 
Vefasızlık gösterene de ben tabiri neyse hakkımı helal etmiyorum, onu da söylüyorum. Bu vefa örneğini gösterdi, kendisine teşekkür ediyorum” dedi. 

Muhabir: Öznur Güneş