Zonguldak’ın iki yakasını bir araya getireceğim’ diyerek yola çıkan Zonguldak Belediye Başkanı Mali Müşavir Tahsin Erdem, Ak Parti Bayrampaşa Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Ali Kahraman’ı danışman olarak göreve başlattı. Avukat Ali Kahraman’a başkanlık skatında eskiden ekonomist Deren Yazıcıoğlu’nun kullandığı oda tahsis edildi.

Tahsin Erdem, göreve başlamasının ardından Zonguldak Belediyesi’nde görev yapan daire müdürlerini toplayıp İstanbul Barosuna kayıtlı Avukat Ali Kahraman’ı “Arkadaşımız bize danışmanlık yapacak" diyerek taktim ettikten sonra toplantıdan ayrılmıştı.

Avukat Ali Kahraman’ın toplantıda “Ben İstanbul’da iki-üç belediyede aynı hizmeti veriyorum. Tahsin Erdem’in danışmanıyım. Belediyenin piyasaya olan 70 milyon lira dolayındaki borcu borç sayılmaz. Bunları aşarız. Gelirleri nasıl artıracağımızı hep birlikte bulacağız. Birimlerinizi ilgilendiren konularda rapor hazırlamanızı istiyorum” dediği iddia edilmişti.

Mali Müşavir olan Tahsin Erdem’in danışmanı olduğunu söyleyen Avukat Ali Kahraman’ın belediyenin ekonomisini düzeltmeye çalışması tartışmaları beraberinde getirdi. Ali Kahraman’ın aynı zamanda borç yönetimine de el atması Mali Müşavir olan Tahsin Erdem’in ekonomi yönetimini tartışmaya açtı.

Ali Kahraman’ın Zonguldak bağlantıları da kamuoyunda manidar bulunmuştu.

Zonguldak Belediye başkanı Tahsin Erdem’in danışmanı olduğunu iddia eden Avukat Ali Kahraman’ın Muharrem Akdemir döneminde Akın Kavi’nin yönetici olduğu şirket adına Zonguldak Belediyesi’ne dava açtığı öğrenildi. Avukat Ali Kahraman’ın hukuk işlerinden daha çok mali işler üzerine konuşup rapor istemesi ‘Zonguldak Belediyesi’ne kayyum mu atandı?’ sorusunu gündeme getirmişti.

Binlerce araç denetlendi Binlerce araç denetlendi

Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’in, Akın Kavi’nin geçmişte sahibi ve yöneticisi olduğu şirketlerin Mali Müşavirliğini yapmış olması kafaları daha çok karıştırdı.
Avukat Ali Kahraman kimdir?
1964'te Niğde'de doğdu. Ortaöğretim ve lise eğitimini Niğde'de tamamladı. 1993 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Siyasi çalışmalara 1994-1998 yıllarında Refah Partisinde mahalle teşkilatında görev alarak başladı. AK Parti Bayrampaşa'nın kuruluşunda rol aldı ve 2002-2013 yıllarında AK Parti Bayrampaşa'da birçok teşkilat görevlerinde hizmet verdi.
Çalışma hayatına ilk olarak 1995-1997 yıllarında Serbest Avukatlık yaparak başladı. Ardından Bayrampaşa Belediyesi'nde 1997-1999 yıllarında Avukat olarak görev yaptı. 1999-2004 yıllarında Bayrampaşa Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü görevini yürüttü. Daha sonra, 2004-2011 yıllarında Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Kültür İşleri Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü ve İnsan Kaynakları Müdürlüğünden sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevini ifa etti.

2011-2013 yıllarında Bayrampaşa Spor Kulübü'nde Başkanlık görevini yürüten Ali Kahraman, aynı yıllarda Türk-Alman Üniversitesi'nde Genel Sekreter olarak görev yaptı. Halen şirketlere hukuki danışmanlık yapmaktadır.
5400Fe83 Ab47 4C6D B420 D20A35D54807

Muhabir: Ali Rıza Tığ