Olay geçtiğimiz günlerde, Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde meydan geldi. Edinilen bilgilere göre, durakta otobüs bekleyen 1 şahıs, etrafında tanımadığı 2 şahsın küfürlü konuşmalarından rahatsız olduğu için kendilerini uyarması üzerine 2 şahsın saldırarak kendisini darp ettiğini, yaşanan arbede esnasında üzerinde bulunan cüzdanını düşürdüğünü ve cüzdanında bulunan 500 TL parasını alarak olay yerinden kaçtıklarını bildirerek şikâyetçi oldu. Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca Jandarma Dedektifleri (JASAT) destekli özel ekip kurulmuş, yapılan geniş çaplı araştırma ve soruşturma sonucunda 2 kişiyi yakaladı. Yakalanan 2 kişi tutuklandı.

Öte yandan, sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Zonguldak Çevre Koruma Derneği Başkanı Ahmet Öztürk saldırıya kendisinin uğradığını belirterek: “5 Haziran Çarşamba günü Bakacakkadı’da ki otobüs durağında, bir kadına küfürle tacizde bulunan 2 kişiyi sözlü olarak uyardım. Gelişen diyalog sorası üzerime saldıran kişilerle arbede yaşadım. Boğuşma sırasında dengemi kaybedip yere düşerken, elimdeki cüzdan da biraz ileriye fırladı. Cüzdanımı ele geçiren şahıslar, içindeki parayı alıp, olay mahallinden koşarak uzaklaştı. Hemen 112’yi arayarak, yaşananları anlattım. Olaya büyük bir ciddiyetle yaklaşan Jandarma ekipleri, şahısları 12 saat gibi kısa bir sürede yakalayıp adli makamlara teslim etti. Tarafımca da teşhis edilen saldırganlar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Böylece suç makinesi olarak aramızda dolaşan 2 kişinin, en azından uzunca bir süre, başkalarına musallat olması önlenmiş oldu.

Olayın mağduru olmama karşın sonuçtan son derece mutluyum. Bir toplumsal mücadele insanı olarak, sıkça eleştirdiğim güvenlik güçlerimizin bu olayda sergilediği sıcak tavır, olaylara yaklaşımındaki ciddiyet, sahip oldukları sorun çözme kapasitesi beni gerçekten duygulandırdı. Kendilerine teşekkür etmeyi bir borç bildim.

Bayram acı ile geldi: Hacı Hayri Hamzaçebi hayatını kaybetti Bayram acı ile geldi: Hacı Hayri Hamzaçebi hayatını kaybetti

Tüm bu süreci başarıyla takip edip suçluların kısa sürede yakalanmasını sağlayan Bakacakkadı Jandarma Komutanlığına, Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığına, Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına, Yenice İlçe Jandarma Komutanlığına, Karabük İl Jandarma Komutanlığına, Jandarma Suç Araştırma Timine (JASAT) soruşturma talimatı vererek olayın kısa sürede çözülmesini sağlayan Gökçebey Cumhuriyet Başsavcılığıyla operasyonda emeği geçen tüm Jandarma personeline açıkça teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler.

Not: Merak edenler söyleyeyim: Vücudumda en küçük bir yara bere izi, sağlığımda hiçbir sorun yok.” dedi.

Muhabir: Gamze Taşdemir