Libretto ve koreografisi Beyhan Murphy’e, müziği Turgay Erdener’e ait olan modern bale ve dans drama yapıtı ‘Afife’, 4 ve 6 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleşen temsilleriyle perdelerini 2023-2024 sanat sezonuna Samsun Devlet Opera ve Balesinde açtı. 

Kıvanç Tepe’nin orkestra ve koro şefi olarak yer aldığı eserde Afife rolünü Ilgaz Erdağ canlandırırken Altın Afife rolünde Buse Cengiz, Kırmızı Afife rolünde Nazmiye Khozashvilli, Mor Afife rolünde Merve Gürer, Gümüş Afife rolünde Ana Gorgiashvili ‘Afife’nin renklerine hayat verdiler. 3 gölge rolünde Alper Akalın, Kemal Onur Tunay ve Sinan Kaymak’ın seyirciyi selamladığı eserde Afife’nin kuzeni Ziya rolünde Orçun Ünal, Nazır Mehmet Ali rolünde Yunus Emre Örgüt, Doktor Suat rolünde Erkin İnan ve Afife’nin eşi Selahattin Pınar rolünde David Khozashvili yer alıyor. Afife’nin annesi Methiye rolünde Arzu Kaya, aktris Elisa Binemeciyen rolünde ise Damla Oktay seyirciyle buluştu.

Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestrasının ve kadın korosunun yer aldığı eserin dekor tasarımı Adnan Öngün’e, kostüm tasarımı ise Bahar Korçan’a ait. Eserin ışık tasarımında Beyhan Murphy ve Oğuz Murat Yılmaz’ın ortak imzası var. ‘Afife’nin konuk eser sorumlusu ve koreograf yardımcısı Demet Gökçelik, konuk solist repetitörü Arkın Zirek, konuk repetitörü ise Deniz Keskin. Eserin Samsun DOB Bale Topluluğu repetitörleri ise Orkun Baydoğan ve Ilgaz Erdağ. 

47 bin 400 doldurulmuş makaron ele geçirildi 47 bin 400 doldurulmuş makaron ele geçirildi

Kaynak: DHA