Çaycuma Açık Deniz Teknolojileri Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer,Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Zühtü Batı, Subsea7 Türkiye Genel Müdürü Hülya Özgür, Subsea7 Türkiye’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Alexandre Bringer, Offshore Technology Center (TP-OTC) İnsan Kaynakları Müdürü Zafer Demirkul, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşanTP-OTC İnsan Kaynakları Müdürü Zafer Demirkul, Çaycuma MYO “Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi” ve “Açık Deniz Sondaj Teknolojisi” programlarındaki öğrencilerin eğitimleri için en uygun ortamı hazırlamayı ve onları iş hayatına kazandırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Subsea7 Türkiye Genel Müdürü Hülya Özgür, Açık Deniz Teknolojileri Merkezinin Türkiye’de bir ilk olduğuna ve kendileri için önemine değindi. Subsea7’ın Açık Deniz Teknolojileri Merkezi için çalışmalarını sürdüreceğini vurgulayan Özgür, eğitim programları, workshoplar, staj protokolleri ile işbirliğine devam edeceklerinin altını çizdi.

Subsea7 Türkiye’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Alexandre Bringer, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetin 100. Yılında böyle bir adımın atılmasına katkı sunan TPAO, TP-OTC ve ZBEÜ’ye teşekkürlerini sundu.

TPAO Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Zühtü Batı, iki ayrı programın açılışı ve öğrencilerin bu programlara yoğun ilgi göstermesinin gururunu yaşadıklarını dile getirerek, SubSea7 desteğiyle açılan Açık Deniz Teknolojileri Merkezi bilgisayar laboratuvarının tüm öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer iseaçılışı gerçekleştirilenbilgisayar laboratuvarının kurulmasındaaçık deniz operasyonları sektörünün önemli oyuncularından biri olan SubSea7 firmasının büyük katkı sağladığınadeğindi. Laboratuvarın öğrencilerin derslerinde kullanacağı lisanslı programların yüklü olduğu 30 adet son teknoloji bilgisayarlar ve ilgili ekipmanları ile donatıldığını belirten Rektör Özölçer, eğitime yaptığı değerli katkıdan dolayı Subsea7 firmasına ve bu işbirliğinin mimarı olan TPAO ve TP-OTC’ye teşekkürlerini sundu.

 Program, açılış konuşmalarının ardından plaket takdimiyle devam etti. Ardından kurdele kesilerek açılışı yapılan bilgisayar laboratuvar gezildi.

Kalorifer kazanı yangın çıkardı Kalorifer kazanı yangın çıkardı

 1 (16)

Kaynak: Haber Merkezi