8 aylık yaşam savaşını kaybeden Nurseda Acar toprağa verildi 8 aylık yaşam savaşını kaybeden Nurseda Acar toprağa verildi

Kongrede Çaycuma İlçe Kadın Kolları Başkanı seçilen  Av. Çiler Başoğlu’nun yönetim kurulu listesi ve yedek yönetim kurulu listesindeki üye olmayan isimleri düşürdüklerini ifade eden Yüksel Parmak "Ümran Acar , Nurcan Acar Köktürk, Seda Alkan Kayacı, Serap Kalıncı, Gülay Ceylan, Kamuran Mısırlı, Aslı Püren’in parti üyelikleri bulunmadığı için düşürülmesi kararını aldık" dedi. 

Yüksel Parmak'ın açıklaması şöyle:

"Geçtiğimiz hafta sonu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çaycuma ilçe kadın kongresinde yaşananlar günlerdir kamuoyunun önünde tartışıldığı için bu açıklamayı yapma gereği doğduğunu üzüntüyle belirtmek istiyorum.  

Kongrede yaşananları tekrar anlatarak partimizin kamuoyunda daha fazla yıpratılmasını doğru bulmuyoruz. Bu konuların basın üzerinden tartışma yaratacak boyuta gelmiş olması geçmiş dönem Çaycuma Kadın Kolları Başkanımız Senem Ağzıküçük ve yönetiminde bulunan yol arkadaşlarımızın Çaycuma'da partimiz için yaptıkları başarılı çalışmalarına ve emeklerine saygısızlık olarak görmekteyiz

İl Kadın Kollarımıza  gönderilen itiraz dilekçesini kadın kolları il yönetim kurulumuzla birlikte değerlendirdik.

Kongrede Çaycuma İlçe Kadın Kolları Başkanı seçilen  Av. Çiler Başoğlu’nun yönetim kurulu listesi ve yedek yönetim kurulu listesindeki; Ümran Acar , Nurcan Acar Köktürk, Seda Alkan Kayacı, Serap Kalıncı, Gülay Ceylan, Kamuran Mısırlı, Aslı Püren’in parti üyelikleri bulunmadığı için düşürülmesi kararını aldık. Çaycuma İlçe Kadın Kolları Başkanımız ,kongrede seçilmiş yedek yönetim kurulu üyelerinden  asil yönetim kuruluna alarak görevini yapacaklardır.  Kendine ve yönetiminde yer alan kızkardeşlerimize başarılar diliyorum." 

Öznur Güneş

Muhabir: Öznur Güneş