4 bin 56 bebeğe test yapıldı 4 bin 56 bebeğe test yapıldı

Belediye Başkanı Dr Ömer Selim Alan, cumartesi günü sabah başlayan Acılık-Soğuksu bağlantı yolundaki asfalt çalışmalarını incelemiş ve basına açıklamalarda bulunmuştu.

Açıklamaların ardından bazı gazetelerde dökülen asfaltın sökülmesi ve müteahhiti ile ilgili eleştiriler yapılmıştı.

Belediye Başkanı Alan, Pazar günü de Fen İşleri Müdürlüğü ile asfalt çalışmalarının başına giderek incelemelerde bulundu.

Başkan Alan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, görev aldığı süre içerisinde yaklaşık 5 bin 500 kamyon asfalt döküldüğünü söyledi.
Zonguldak Belediye Başkanı Dr Ömer Selim Alan, sökülen malzemenin dolgu olarak kullanıldığını ifade ederek şunları söyledi:
“Göreve geldiğimiz günden beri, yaklaşık 130 bin ton asfalt döken bir belediyeyiz biz. Ortalama bir kamyonun 25 ton asfalt taşıdığını düşünürsek, 5 bin- 5 bin 500 kamyon asfalt dökmüşüz merkezimize, mahallelerimize. Arkadaşlarımız burada çalışma yaptılar belli yerlerde. Zemin suları ile ilgili kısmı çökmeler meydana geldi.  Bu da gayet normal. Neticede yeni bir yol yapıyoruz. Daha önce burada bir yol yoktu. Arkadaşlarımız günlerdir çalışıyorlar. Vatandaşlarımızın gönlü rahat olsun. Belediye başkanlarına, belediyedeki mesai arkadaşlarımıza, teknik arkadaşlarımıza güvensinler. Bir emek var burada. Belediye başkanı olarak Ömer Selim Alan’ı eleştirmek adına burada çalışan, mesai harcayan kardeşlerimizin, emektarlarımızın hakkını kimseye yedirmedik, yedirmeyeceğiz de. Onların emeğine saygısızlık yaptırma gibi bir düşüncemiz yok, olamaz da” dedi.

“DAHA YENİ BAŞLIYORUZ, BUNLAR FRAGMANDI”

Başkan Alan, belediyenin yol konusundaki hassasiyete dikkat çekerek, “5.500 kamyona yakın asfalt döken bir belediyeden bahsediyoruz. Biz aday olarak sahaya çıktığımızda vatandaşlarımız bize şunu diyorlardı; ‘Başkanım bize yolu yapın, başka bir şey istemiyoruz.’ Biz sadece yol yapmadık arkadaşlar, biz daha fazlasını yaptık. Vatandaşımız istedi diye yaptık. Daha da yapacağız. Sloganımız belli, ‘Daha yeni başlıyoruz.’ Bunlar fragmandı. Asıl film 1 Nisan’dan sonra başlayacak. Vatandaşlarımızın gönlü rahat olsun. Biz devletimizin malını, onların vergilerini hiçbir zaman zayi ettirmedik, ettirmeyeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Eleştirilere neden olan asfalt sökme konusu ile ilgili konuşan Başkan Alan, “Çökme olan yerde söktüğümüz asfalt 3 kamyon bile değil. Bu asfaltı, çöp kovasına atmadık. Zayi de ziyan da olmadı.  Dolgu malzemesi olarak kullandık. Yarın zaten meteoroloji tahminleri yağış gösteriyor. Yarın sabah bu yol kullanıma hazır hale gelecek.” dedi.


Kaynak: Haber Merkezi