Yaklaşık 50 gazetecinin bir araya gelerek kurduğu Çorum Basın Derneği, kuruluş ve resmi işlemlerini tamamlayarak çalışmalarına başladı.Derneğin kurucu başkanlığına Erkan Karaca getirilirken, yönetimde ise, Güngör Atak, Ömer Doğan, Kubilay Olcan, Merve Kayış, Cuma Şahin, Elvan Yılmaz, Satılmış İnaç ve Şükrü Demiray yer aldı.

GAZETECİLERDEN ATA’YA SAYGI

Çorum Basın Derneği üyeleri, kuruluşunu Atatürk Anıtı’ndan ilan etti. İlk etkinlik olarak Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenleyen basın mensupları, anlamlı bir buluşmaya imza attı. Dernek adına hazırlanan çelenk, Başkan Erkan Karaca tarafından anıta sunulurken, daha sonra ise saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Dernek üyeleri, Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından Kadeş Barış Meydanı’nda bulunan Belediye Sosyal Tesisleri’nde hep birlikte kahvaltı yaparak, hem sohbet etti hem de dernek faaliyetlerinin planlamasını yaptı.

Kahvaltıya, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Çorum Basın Derneği Başkanı Erkan Karaca, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Odabaş, dernek yöneticileri ve üyeler katıldı.

“BASININ ÖRGÜTLÜ HAREKET ETMESİ GÜZEL BİR OLAY”

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yerel basının önemi üzerinde durarak, sorunların gündeme getirilmesinde, kamuoyu oluşturulmasında, halkın doğru bir şekilde bilgilendirilmesinde basın mensuplarına büyük görev düştüğünü söyledi.

Çeşitli mecralarda görev yapan Çorum basınının dernek çatısı altında bir araya gelmesinin ve örgütlü bir şekilde hareket etmesinin güzel bir olay olduğunu anlatan Başkan Aşgın, derneğin hayırlara vesile olmasını dileyerek, Başkan Erkan Karaca ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi, oluşuma destek veren gazetecileri de kutladı.

“HEP BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ, SORUNLARI İSTİŞARE İLE ÇÖZECEĞİZ”

Dernek Başkanı Erkan Karaca, gerek ekonomik, gerek yasal düzenlemeler, gerekse sosyal açıdan birçok sorunla, engelle karşı karşıya bulunan gazetecilerin sesini daha gür duyurmak, sorunların çözümünü istişare ve ortak akılla çözmek amacıyla dernek çatısı altında bir araya geldiklerini açıkladı.

4 mahallenin ortasından geçen yeni bulvar yolu yapılıyor 4 mahallenin ortasından geçen yeni bulvar yolu yapılıyor

Kaynak: DHA