Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, emekli olan çiftçilerin, emeklilere yapılacak olan bir defaya mahsus 5 bin liralık ikramiyeden yararlanmaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Üreticilerin kayıtlarını sildirmek istediğini ya da üretmek istemediklerini belirten TZOB Başkanı, "Çiftçilerimiz yaşanan bu mağduriyetin önümüzdeki süreçte verilecek destekler veya ikramiyelere de engel teşkil edeceği endişesini yaşıyor" diye konuştu.

Tüm girişimlerine rağmen halen olumlu bir dönüş alamadıklarını söyleyen Bayraktar, çiftçilerin gözünün kulağının gelecek müjdeli haberde olduğunu vurguladı. "Üretimleriyle Ülkemize değer katan emekli çiftçilerimiz cezalandırılmamalıdır. İnfial ve hayal kırıklığı yaratan bu durum acilen ortadan kaldırılmalı, çiftçilerimizin beklediği müjde en kısa zamanda verilmelidir” ifadelerini kullandı.

AVM'nin tepki çeken yılbaşı kurdelesine 'fiyonk ve şerit' takviyesi AVM'nin tepki çeken yılbaşı kurdelesine 'fiyonk ve şerit' takviyesi

Çaycuma Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın da duruma tepki göstermiş yaptığı açıklamada çiftçinin ikramiye beklediğini söylemişti.

Kaynak: Yeliz Alagöz