Tartıştığı arkadaşını 4 yerinden bıçakladı Tartıştığı arkadaşını 4 yerinden bıçakladı

4.5 yıl içerisinde ‘Haydi Çocuklar Güle Oynaya Camiye’, ‘Çanta ve Kırtasiye Seti Desteği’, ‘Ramazan Etkinlikleri’, ‘Yaz Şenlikleri’ ve daha birçok proje ve etkinlikle yılın her ayını dolu dolu geçirdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, aileler de çocuklara yönelik projeleri yoğun bir ilgiyle takip ettiklerini belirtti.

ÖĞRENCİLERE ÇANTA VE KIRTASİYE SETİ 
İlçede ilkokul birinci sınıfa başlayan tüm öğrencilere çanta ve kırtasiye seti hediye ettiklerini vurgulayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik’imize çocuklarımızı nitelikli bireyler olarak yetiştirmek için birçok proje kazandırdık. Onların vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmeleri için programlar ve etkinlikler düzenledik. İlçemizde gerçekleştirdiğimiz birbirinden değerli çalışmalarımız neticesinde 4.5 yılda 69 bin 85 çocuğumuzun gönlüne dokunduk. İlçemizde 2023-2024 eğitim öğretim yılında ilkokul birinci sınıfa başlayan öğrencilerimizin tamamına çanta ve kırtasiye seti hediye ettik. Okulun ilk günü onların heyecanına ortak olduk. Çocuklarımıza çanta ve kırtasiye setlerini sıralarında teslim ettik. Zambak Sıbyan Okulumuz ve sıbyan sınıflarımızda çocuklarımızı özel eğitim modülleri eşliğinde zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkılar sunan eğitimlerle buluşturduk. İlçemizde çocuklarımız için eğitici ve eğlenceli aktivitelerle dolu etkinlikler ve programlar düzenledik” dedi.

ÇOCUKLARA ÖZEL HEDİYELER 
‘Haydi Çocuklar Güle Oynaya Camiye’ projesiyle yaz tatili sürecinde camiye giden çocuklara Çanakkale ziyareti, bisiklet ve tablet hediye ettiklerini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik’te bir gelenek haline getirdiğimiz Haydi Çocuklar Güle Oynaya Camiye projemizle çocuklarımızı camilerimizin manevi atmosferiyle buluşturduk. Yaz tatili sürecinde 30 gün boyunca camiye giden çocuklarımıza bisiklet, tablet ve Çanakkale ziyareti hediye ettik. Çocuklarımızın emek kavramını daha iyi anlamalarını sağlarken, hediyelerimizle onların yüzünde tebessüm olduk. Manevi yönden güçlü bir nesil yetişmesine katkıda bulunduk. Çocuklarımızı, gelişimlerine katkılar sunan projelerle buluşturmaya ve onları sevindirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
 

Kaynak: DHA