CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural: Önseçim kararı aldık, ama! CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural: Önseçim kararı aldık, ama!

CHP'li Turgut Aydın başta olmak üzere MAKZON'a engel olan bütün CHP'lileri yerden yere vuran Muhtar Okan Girgin "Yerel seçimlerde size bu mahalleden oy yok. Buradaki gençlerin ekmeğine engel oldunuz. Asma. Baştarla ve Çınartepe Mahalleleri'nden CHP'ye oy vermeyeceğiz" dedi. 

"ZONGULDAK'A AYDA 200 MİLYON DOLAR PARA GİRECEKTİ" 

Çınartepe Muhtarı Okan Girgin'in açıklaması şöyle:
"MAKZON için üç seneden beri uğraşılıp Teknopark ve Vali Erdoğan Bektaş döneminde yapılan projeydi. Bölgemiz için bulunmaz hint kumaşı. 120 dönüm araziye, büyük sanayiye yani Erdemir'e, Karabük'e, TTK'nın ithal ettiği malzemeler burada yapılacak. Proje bunun üzerineydi. Erdoğan Bektaş Valim, yedek parçalar için yıllık 200 milyon dolar paranın yurt dışına verildiğini ifade etmişti. Bu yedek parçaları burada imal edeceğiz. 200 milyon dolar, o paranın yüzde 10'u bize gelse, 20 milyon bize fena mı olacaktı. Bu şehre gelse bu şehir ihya olur diye bu proje başlamıştı. Bu proje bizi çok mutlu etmişti, Erdoğan Bektaş döneminde Sayın Valim; bu konuda da altyapısı için ödeneklerini de almıştı. Ama ne yazık ki her zaman olduğu gibi bu CHPliler hepsini kastetmiyorum; Turgut Aydın gibi her zaman sorun yaşatan, problem yaşatan insanlar çıktılar. Toplumu, kamuoyunu yanılttılar. Deniz Yavuzyılmaz vekilim de buna dahildi. Ünal Demirtaş da dahildi. Bunlar burada 'rant' var diye karşı çıkmışlardı." 

"ÖZEL KÖMÜR OCAĞI ŞİRKETİNİN RANTÇILIĞINI YAPTILAR!"
"Şimdi burada devlet hazinenin yerini kok fabrikasının olduğu yer 120 dönüm arazi.
Burası zaten sekiz kişi tarafından parsellenmiş. Birileri hazinenin yerine el koymuş. Erdoğan Bektaş valimiz baktı; Vali Yardımcısı Turgut Subaşı ile beraber temizlediler.
Bir dönüme kadar bir dönümlük kurtaramadık. Geri dönümünü hazineye geri aldık. 
Bu MAKZON olacaktı. 
Bu makzon içerisinde imalat sanayi. Yani çırak yetiştirecektik. Burada elemanlarımız çocuklarımız çalışarak meslek sahibi olacaktı. Burada sanayi olmaz diye ayağa kaldırdılar ya. Üç beş tane iş adamı burada para kazanmasın diye yaptıkları terbiyesizlikti. Bir de o kok fabrikasının olduğu yeri. Özel kömür ocakları istiyordu. Bu MAKZON'a karşı çıkanlar kömür ocaklarına yandaşlık yaptılar. Yani oraya onlara vermek için. Sayın Valim Erdoğan Bektaş'la başlayan proje, son aşamasını bilmiyorum ama iptal olacak. Onun için buraya sanayi olmaz. Burası mahalle diyen kişiler bu bölgeye yapılacak Yüz milyon dolar fiyat yatırımı engel olmuşlardır. 
Şimdi muhtar. Sen ne karışıyorsun? Ben de diyorum ki ben karışmayım da kim karışsın? Burası devletin yerine adamlar çökmüyorlar. Burada benim bölgemde Üzülmez Bölgesi'nde en az iki yüz üç yüz tane çocuğumuz bekleyecekti. Meslek okullarına gönderip burada staj görüp ekmek yiyeceklerdi. Üniversitemiz teknopark alıp makine sanayinde okulunda üniversitesi okuyan çocuklarımız burada staj göreceklerdi. Üniversiteye giden üniversite öğrencinin burada staj görüp para be edepsizler. Be saygısızlar. Ne biliyorsunuz da konuşuyorsunuz? Neymiş? Ahmet rant elde edecekmiş. Bir nokta varmış. Mehmet rant edecekmiş arkadaş. Sanayi olmaz diyorsun. Üzülmez sanayi yanında gücün yetiyorsa Kaldır. Yüz metre ileride TTK, kömür ocaklarımız var. Kaldır. Hemen karşımda lavar var. Hadi kaldır delikanlıysan. O değil. O değil. Sanayi olması değil. Ne var biliyor musun? Kömür ocakları alacaklardı. Kömür ocak şirketlerinin rantçılığını yaptılar. Burada onların adamcılığını yaptılar. Yani bu bölgeye eğer MAKZON olmazsa ki yazıklar olsun. Emin ol o Turgut Aydın gibi adamlar da çıkar da 'ben adayım' derse, kardeşim biz de senin karşına adayız. Biz kusura bakma. Bu bölgenin, bu mahallenin çocuklarının ekmeğine kimse engel olamaz. Engel olana hesap verecek." 

Kaynak: Öznur Güneş