Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, geçtiğimiz 31 Mart 2024 yerel seçim döneminde Soğuksu Mahallesi’ne dair önemli vaatlerde bulunmuştu. Seçim çalışmaları sırasında mahalleye yapılacak olan bu kapsamlı projeyle ilgili söz veren Çetinkaya, AK Parti’nin seçim kampanyası boyunca kentsel dönüşüme vurgu yapmıştı.

AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, milletvekilleri Cem Şahin, Ali Keskinkılıç ve Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’nın takipleriyle Mayıs ayında gerçekleştirilen proje ihalesi, seçim döneminde yapılan vaatlerin gerçeğe dönüştüğünün önemli bir kanıtı oldu.

İhale kapsamında yapılacak olan konutlar, işyerleri ve ibadethane kompleksi, modern mimari ve çevre dostu tasarımlarla hayata geçirilecek. Proje, bölgenin ihtiyaçlarına ve çevre şartlarına uygun şekilde planlanarak, vatandaşların daha konforlu ve güvenli bir yaşam sürmelerini hedefliyor.

YKS’de 3 öğrenci ilk 100 arasında yer aldı YKS’de 3 öğrenci ilk 100 arasında yer aldı

Bu projeyle birlikte, şehrin konut ihtiyacına önemli bir katkı sağlanması ve bölgenin sosyal, ekonomik açıdan gelişimine destek olunması amaçlanırken altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarıyla çevresel sürdürülebilirliğe de büyük önem verilecek.

Başkan Salt, AK Parti hükümetinin şehirlerin gelişimine yönelik yatırımlarının devam edeceğini ve Karabük’ün bu yatırımlardan hak ettiği payı alacağını ifade etti.

Proje çerçevesinde 866 adet konut53 işyeri, çocuk parkları, cami, okul ve Kuran Kursu gibi sosyal donatı alanları hayata geçirilecek.

Kaynak: İHA