30 yıldır sektöründe adeta devrim yapan ve ülkenin çehresini değiştiren projelere imza atan Ahmet Özdal'ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Bige İnşaat,  3. Boğaz köprüsünün yanında, Kuzey Marmara otoyolu, Teknopark ve Sabiha Gökçen Havalimanı projeleriyle zirve yaptı. 
“EN BÜYÜK PROJEMİZ YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ”
Bige İnşaat deyince ilk akla 3. Boğaz köprüsünün geldiğini ifade eden Bige İnşaat’ın Sahibi Ahmet Özdal; “30 yıllık meslek hayatımda bir çok kalıcı projelere imza attık. Bunların en başında torunlarımıza da rahatlıkla anlatabileceğimiz Yavuz Sultan Köprüsü’dür. Okulda okuduğumuz dönemde 3. Köprünün yapım çalışmalarıyla ilgili çeşitli alternatifler gördük. Zaman içinde bir baktık bu iş bize nasip oldu. Yarın torunlarıma anlatabileceğiz güzel bir eser olduğunu düşünüyorum. Uluslararası bir proje. Bu da Zonguldaklı olarak bize nasip oldu. Gurur duyulacak bir proje olduğunu düşünüyorum. Köprünün dışında Kuzey Marmara otoyolu, projelerimiz arasında yer alan Sabiha Gökçen Hava alanı ve Teknopark projesi bizim ellerimizden çıkmıştır.” dedi.
“ARKAMIZDA SİYASİ GÜÇ YOK; PROJELERİMİZ VAR”
Yaptığımız işler çok büyük işler ve arkamızda siyasetçiler değil projelerinin olduğunu ifade eden Özdal; “Bu işleri yaparken herkes arkasında muhakkak birilerinin olduğunu düşünür ancak bizim arkamızda her hangi bir  siyasi bir güç yok, en büyük destekçim ailem ve iş arkadaşlarım. Aslında bizim piyasamız camiamız çok küçüktür. Her kesin arkasında bu işleri yaparken bir siyasi güç, dernek ya da vakıf var diye düşünülür. Ancak arkamız da yaptığımız işler ve referanslarımız var. Bu işi eşim Arzu ÖZDAL ile birlikte yapıyorum. Eşimde şehir plancısıdır. Birlikte hareket ediyoruz. İşimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Arkamızdaki güç de bu. Bütün hemşerilerimi, dostlarımızı İstanbul’daki firmamıza bekliyorum.” dedi.
KAMU REFERANSLARI
Devlet yatırımlarında bir çok projelere imza atan Bige İnşaat yaptığı kamu kurumlarındaki işlerin başında; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, TCDD 1. Bölge Müdürlüğü, Trabzon Büyük Şehir Belediyesi, Tekirdağ Büyük Şehir Belediyesi, Bartın İl Özel İdaresi, Bartın Üniversitesi, Sakarya-Karasu Belediyesi, Karabük Belediyesi, Kocaeli-Dilovası Belediyesi, Bartın-Ulus Belediyesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi gelmektedir.
Bige İnşaat kalite politikası ile üst düzey müşteri memnuniyeti çerçevesinde; Şehir bölge planlama hizmetleri, kentsel dönüşüm hizmetleri, haritacılık, arazi geliştirme ve müşavirlik, kent bilgi ve numarataj hizmetleri ile yüksek hizmet kalitesi ilkesi şehircilik prensiplerine ödün vermeden nitelikli ve çağdaş projeler ile yoluna emin adımlarla ilerliyor.
AHMET ÖZDAL KİMDİR? 

1972 Devrek/Zonguldak doğumludur. İlk ve orta okul tahsilini Zonguldak'ta tamamlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 1993 yılı mezunudur. Mezun olduğu tarihiten itibaren 3 sene boyunca İstanbul Valiliği Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü'nde ve Bem İnşaat Taah. Ltd. Şti.’nde Şehir ve Bölge Plancısı olarak görev almıştır. 
Ocak 1996 - Aralık 2007 tarihleri arasında kurucusu ve eski ortağı olduğu Kent Yapı Planlama Mimarlık Mühendislik İnşaat ve Taahhüt Ltd. Şti'nde yurt genelinde çeşitli ölçek ve türdeki planlama çalışmalarında plan müellifi olarak sorumluluk almıştır. Bu zaman zarfı içinde, harita ve imar uygulaması, coğrafi bilgi sistemi(GIS) ve sertifikalı olarak mahkemelere bilirkişilik konularında hizmet vermiştir. Özdal halen İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ İllerinde kamulaştırma bilirkişiliği görevi yapmaktadır. 
Aralık 2007 tarihinden itibaren halen ortağı olduğu Bige İnşaat Taahhüt A.Ş.'nde, çalışma hayatına devam eden Ahmet Özdal Şehir Plancıları Odası üyesidir. Okan Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans Programını tamamlayarak Y.Şehir ve Bölge Plancısı unvanını alan Özdal, 2009-2012 yılları arasında Türk Kızılay Derneği Akfırat Şubesi Başkanlık görevi ile 2017 -2018 yılları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Denizli TVK Bölge Komisyonu üyeliği görevlerini yürütmüş olup evli ve üç çocuk babasıdır.

ahmet-özdal3

ahmet-özdal-2

ahmet-özdal-1

İl Başkanlığı kongreye gidiyor İl Başkanlığı kongreye gidiyor

ahmet-Özdal

Kaynak: Haber Merkezi