Yapılan zamların istenilmeyen bir durum ve mecburiyet olduğunu ifade eden Devrim Dural "Henüz daha 2 aylık bir belediye başkanına bu şekilde acımasızca eleştiriler yapılmasını da hakkaniyetli bulmuyorum" dedi. 

100'üncü Yıl Terminali'nde hareketlilik: Kimisi gidiyor, kimisi dönüyor! 100'üncü Yıl Terminali'nde hareketlilik: Kimisi gidiyor, kimisi dönüyor!

CHP İl Başkanı Devrim Dural, Belediye Başkanı Tahsin Erdem'e sahip çıkarak şunları söyledi:

"Sayın Belediye Başkanımız Tahsin Erdem gerekli cevapları verdi. Bu yapılan fiyat artışları bizim arzu ettiğimiz istediğimiz fiyat artışları değildir. Bunu baştan söyleyelim. Arzu ederiz ki; ülkemizde hiçbir şekilde bir enflasyonist ortamı olmasın. Fiyatların genel seviyesi sürekli artan bir durumda olmasın. Biz de bu fiyat güncellemelerini, bu fiyat artışlarını yapmayalım isteriz. Ama ülkemizin içinde bulunmuş olduğu ekonomik durum ülkemizin şartları, koşulları bunları mecbur kılıyor. Tabii ki hayatımızın her alanında olduğu gibi Zonguldak'ta da mecburen biz bu artışlarda etkileniyoruz hepimiz, vatandaş olarak. Tabii ki bu tercih edilen bir durum söz konusu değil. Fakat bu bir mecburiyet. Şimdi örnek verdiğiniz plaj işte fiyat güncellemeleri tabii ki ülkemizde böyle bir enflasyonist ortam, böyle bir fiyatların yüksek olmasından kaynaklanan zorlu ekonomik koşullar bizleri buna mecbur kılıyor. Biz Kapuz Plajı'nın açılışını gerçekleştirdik. Burada ben bir kere daha Tahsin Erdem yönetimindeki Zonguldak Belediyesi'yle bir kere daha onur duydum, kıvanç duydum. Ben burada çalışan Zonguldak Belediyesi personellerine bir teşekkürü borç biliyorum. Çünkü bir mutfağı gezdik, tesisleri gezdik. Mutfağın pırıl pırıl olduğunu, gayet hijyenik olduğunu gördüm. Buradaki mamüllerin de çok düzenli, güzel bir şekilde hijyenik bir ortamda pişirildiğini, halkımıza sunulduğunu gördüm. Tabii ki burada belirli standartları sağlamak maksadıyla belli fiyat arttığının olması kaçınılmaz. Bunlar  değerlendirilir, güncellenir. Ülkemizde ekonomik gidişatta bir düzenli olursa da herhangi bir artış yapılması söz konusu olmaz. Henüz daha iki aylık bir belediye başkanına bu şekilde acımasızca eleştiriler yapılmasını da hakkaniyetli bulmadığımı da belirtmek isterim." 

Muhabir: Öznur Güneş