CHP’li Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya’nın 104 kişiyi işten çıkaracağı öğrenildi.

Başkan Rıza Yalçınkaya, Tarihi Kentler Birliği’nde encümen üyesi seçildi Başkan Rıza Yalçınkaya, Tarihi Kentler Birliği’nde encümen üyesi seçildi

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz; Bartın Belediyesinde 41’i kadın 63’ü erkek toplam 104 kişinin 9 Haziran tarihi itibariyle işten çıkarılacak olmalarına tepki gösterdi.

Milletvekili Aldatmaz; “Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya 31 Mart seçimlerinden hemen sonra Belediyenin borçlarını siyasi bir şov aracı haline getirmiş, ardından da seçimden önce sosyal medyada ve basında yer alan kimsenin ekmeğiyle oynama amacımız yok 1 Nisan’dan sonra birlikte çalışacağız açıklamalarına rağmen işçi çıkarılacağını açıklamıştır. Buradan çıkarılacak sonuç şudur: Aslında başlangıçtaki şov Belediyede başlayacak olan siyasi kadrolaşmanın ilk başlangıcını oluşturmuştur. Şimdi de yeni geleceklere yer açmak için 104 kişinin işine son verilmiş, hala çalışan bazı işçilerin ise yerleri değiştirilmiş veya halen mobinge maruz bırakılmaktadırlar. AK Parti olarak bizler insanların ekmeği ile oynanmasına, mobinge maruz kalmalarına sonuna kadar karşıyız ve bu durumu kınıyoruz.

Milletvekili Aldatmaz CHP’nin kazandığı belediyelerde işçi çıkarma konusunda neredeyse bir gelenek oluşturulduğunu belirterek: "Belediye yaşanan işten çıkarmaları sonrasında Belediyenin işçi alımlarını sürekli takip edeceğini belirterek; “Bundan sonra Belediyenin yapacağı her işçi alımını takip edeceğim. Siyasi saiklerle Belediye’de kadrolaşmaya izin vermeyeceğiz. Eğer eleman ihtiyaçları varsa öncelik işten çıkarılan hemşehrilerimizin olmalıdır.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi