2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve 2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planının Uygulanmasına ilişkin 2021/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile yayımlanarak yürürlüğe giren belge-eylem planı doğrultusunda trafik denetimleri il genelinde her zaman her yerde etkin, sürekli ve yoğun bir şekilde kararlılıkla yürütülüyor.

Zonguldak'a mimar lazım! Ama onları yönetecek belediye başkanı da lazım  Zonguldak'a mimar lazım! Ama onları yönetecek belediye başkanı da lazım 

Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada: “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerinin temini, araç sürücülerinin trafik kural ihlali davranışlarının en aza indirilmesi, kazalardan kaynaklı can kayıplarının azaltılması, düzenli ve güvenli trafik ortamının sağlanması için kolluk kuvvetlerimiz var gücüyle çalışıyor.

Okul servis araçları, yük ve yolcu taşıyan araçlar, özel araçlar ile motosiklet denetimi, radar denetimi, emniyet kemeri, alkol denetimlerine ağırlık veriliyor ayrıca trafik güvenliği konusunda toplumsal farkındalığın artırılmasına yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri de aralıksız sürdürülüyor.

20.10.2023-30.10.2023 tarihleri arasında toplam 1057 uygulamada 18978 araç denetlenmiştir”denildi.

Kaynak: Haber Merkezi